Velikost textu

Spolky

Myslivecký spolek Lípa Pluhův Žďár je spolek s dlouholetou tradicí, která trvá téměř sto let. Naši členové se starají o udržování mysliceckých tradic, ke kterým nepatří pouze lov zvěře, jak v podobě honů, naháněk, tak i individuálního lovu, ale především v péči o zvěř v době nouze, což je především v zimních měsících. Tato péče začíná již v průběhu roku, kdy se opravují a staví nová myslivecká zařízení, jako jsou krmelce, zásypy, slaniska a jiné. Do těch se doplňuje v zimních měsících potrava a příkrmy pro zvěř.

Naši členové se podílí po celý rok  na organizaci  různých kulturních  akcí a jezdí na střelecké soutěže. V listopadu pořádáme tradiční hon - Poslední leč, který je završen plesem, jenž je navštěvován mnoha lidmi. Náš spolek hospodaří v katastrálním území obcí Pluhův Žďár, Mostečný, Samosoly, Jižná, Červená Lhota, Vícemil a také částečně v Dírné.

Myslivosti zdar

pondělí a středa
   starosta - každé úterý: 15.00 - 18.00

Hledáte...

...a nemůžete dohledat informace, které byly dostupné na původních stránkách?

Nezoufejte >> zde << najdete jejich zálohu.