Velikost textu

Aktuálně

Změna bankovního účtu obce

 

Upozorňujeme občany, kteří platí zálohy na vodné a stočné na účet 3000031855/7940 u WSPK, že tento účet bude platný jen do cca konce července. Přesný konec platnosti bude upřesněn a budeme o něm informovat.

Trvalé příkazy je možné změnit už nyní na účet 35-9980560257/0100 u Komerční banky. Děkujeme.

 

Oprava železničního přejezdu v Kardašově Řečice

 

Od 5. do 29. června 2021 bude probíhat oprava železničním přejezdu na hlavní silnici z Kardašovy Řečice směrem na Pluhův Žďár (ten se závorami). Hlavní objízdná trasa vede přes Višňovou, Dírnou a Samosoly, nicméně dle sdělení firmy zůstane přejezd na Kopečku průjezdný, minimálně pro bus a osobní dopravu.

priloha 907467770 0 DIO P6148 žst.K.Řečice Husova Kardašova Řečice hav.plán page 001

Odpadové změny v roce 2021

 

Vážení občané,

rád bych vás seznámil s několika změnami v oblasti odpadů, které nás budou čekat v novém roce 2021.

Dlouhodobě není odpadová situace v Pluhově Žďáru zrovna příznivá. Roční produkce směsného komunálního odpadu (odpad v popelnicích) je zhruba 200 tun, což je přibližně 333 kg ročně na každého z nás. V příštích letech se bude měnit odpadová legislativa ČR s výrazným dopadem na obce – poplatky za ukládání odpadů na skládky se budou postupně zdražovat a nejvýrazněji to pocítí právě obce s vysokou produkcí odpadů.

Naším společným cílem musí být snížit množství odpadu, který končí v popelnicích. Jak toho dosáhnout?

Prevence – odpad, který nevznikne, není potřeba vyhazovat. Nakupujme jen potřebné věci a bez zbytečných obalů. Odřezky, slupky a zbytky zeleniny a ovoce, skořápky od vajec nebo dřevěný popel patří na kompost. Zbytky ze zahrad také kompostujte nebo využijte kontejner na bioodpad.

Důsledné třídění – v popelnicích končí i odpad, který tam nepatří. Za vytříděný odpad získává obec finanční odměnu od společnosti Ekokom. Ale pouze v případě, že skončí v barevných kontejnerech na návsích. Skončí-li v popelnicích, není žádná odměna a navíc se platí za jeho uložení na skládku. Plastové obaly a nápojové kartony patří do žlutých kontejnerů, čistý papír do modrých kontejnerů, sklo do zelených kontejnerů. V každé vesnici jsou také popelnice na plechovky (železné i hliníkové).

Na podporu prevence a třídění budou od nového roku popelnice sváženy pouze 1x za 14 dní a to v pondělí v liché týdny. První svoz bude 4. ledna 2021, následující 18. ledna, pak 1. února a tak dále.

Další změna se týká sběrného místa v Pluhově Žďáru. Od nového roku sběrné místo bude otevřeno pouze ve středu od 15 do 17h a v sobotu od 9 do 11h a to za přítomnosti pracovníka obce, který bude odpad přebírat a provádět evidenci. Mimo tyto časy bude sběrné místo uzavřeno. Odkládání jakýchkoliv odpadů před zavřená vrata sběrného místa je zakázáno!

Další novinka nás čeká v první půli příštího roku. V obci budeme zavádět motivační systém, který umožní odměnit ty, kteří produkují málo odpadů a opravdu důsledně třídí. Podrobnosti budou včas oznámeny.

Pevně věřím, že chystané změny všichni pochopíme a brzy si na ně zvykneme. Záleží na nás všech jak moc se naší obce bude týkat chystané zdražení ukládání odpadu na skládky. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na tel. 725 972 632 nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Na úřady s rouškou od středy 29.7.2020

 

Z nařízení Krajské hygienické stanice je od středy 29.7.2020 zakázáno vstupovat do vnitřních prostor úřadů, zdravotnických zařízení včetně lékáren a sociálních zařízení bez zakrytí nosu a úst. Plné znění dokumentu je zde. Vstup na obecní úřad v Pluhově Žďáru bude od středy 29.7.2020 povolen pouze s rouškou nebo jiným zakrytím nosu a úst. Vyzýváme občany, aby k vyřízení svých záležitostí ve zvýšené míře využívali telefonickou a emailovou komunikaci. Toto omezení trvá do odvolání. Děkujeme za pochopení.

Mobilní rozhlas v obci Pluhův Žďár

 

 

Vážení občané, 

v obci již několik měsíců využíváme službu MOBILNÍ ROZHLAS.  Důležité informace o dění v obci (informace z úřadu, sportovní a prodejní akce, informace od lékařů a další) vám jsou doručovány do mobilní aplikace, emailem nebo i formou sms na mobilní tetefony.  Podrobný popis této služby a registrační formulář vám byl roznesen do všech poštovních schránek v obci.  Klasický rozhlas, jak jej známe a v obci používáme, má své limity - ne všichni jsou doma v době vysílání, špatná srozumitelnost nebo problémové pokrytí.   Proto vás chci povzbudit k využívání MOBILNÍHO ROZHLASU.  Online registrace je možná na obecpluhuvzdar.mobilnirozhlas.cz a nebo přijďte na úřad a registraci můžete provést osobně, je to rychlé, zdarma a budete vždy informování včas o všem důležitém.  V případě jakýchkoliv dotazů volejte starostovi na 725 972 632.

 

Zákaz napouštění bazénů z vodovodů

 

 Z důvodu dluhodobého sucha i  letošní mírné zimy je s okamžitou platností  zakázáno napouštět bazény z veřejných vodovodů.  

 

Kontakty

Obecní úřad Pluhův Žďár

Pluhův Žďár č.p. 66
378 24 Pluhův Žďár
Jižní Čechy, Jindřichohradecko

tel 1: +420 384 382 255
tel 2: +420 380 427 666
mail: obec@obecpluhuvzdar.cz
web: www.obecpluhuvzdar.cz

Starosta uvolněný

   Ing. Petr Nohava,  725 972 632
   starosta@obecpluhuvzdar.cz

Místostarosta

   Petr Paščenko, +420 725 257 491
   petr.pascenko@lesycr.cz

 

Pracovní doba

   pondělí až pátek: 7.00 - 15.00